Forum Rejestracja Dodaj forum Zgłoś inwestycję

e-mail

hasło

Ta strona korzysta z plików cookies. Możecie Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia przeglądarki.

Forum Grafitowe - Osiedle Grafitowe Pruszków
Forum Grafitowe - Osiedle Grafitowe Pruszków

Forum - Grafitowe

Aby przeglądać treść musisz być zarejestrowanym użytkownikiem.

Bezpłatnej rejestracji możesz dokonać tutaj.Grafitowe

Opis inwestycji
Budynek wielorodzinny, zlokalizowany jest w mieście Pruszków oddalonym od centrum Warszawy o 16km. Rozbudowana infrastruktura komunikacyjna oraz bliskość ważniejszych dróg krajowych to atuty, które czynią z Pruszkowa atrakcyjne miejsce do życia oraz inwestowania. Pruszków posiada rozwinięte zaplecze usługowe: 10 km do CH Blue City, 8 km do Leroy Merlin, 10km do Centrum Handlowego Janki. Dodatkowym atutem jest sąsiedztwo ważnych dróg krajowych: Autostrada A2 Warszawa - Poznań - Berlin - krajowa trasa Warszawa - Katowice, Warszawa - Kraków oraz bliskość portu lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie ok.17km.

Osiedle Grafitowe to kompleks mieszkaniowy położony w centrum Pruszkowa, składający się z 300 mieszkań, usytuowanych w pięciu budynkach 3 i 4 - piętrowych, otoczonych zielenią. Budynki charakteryzują się prostotą i elegancją architektury oraz wysokim standardem wykonania. Osiedle Grafitowe II to drugi etap inwestycji. Składa się on z 210 mieszkań usytuowanych w czterech budynkach. (jako pierwszy zostanie wybudowany budynek D)
Dzięki podziemnemu garażowi ruch kołowy na terenie osiedla jest zminimalizowany, a jednocześnie zapewnia większy komfort i bezpieczeństwo w jego obrębie.
Osiedle Grafitowe znajduje się na obrzeżach Pruszkowa w bezpośredniej bliskości centrum Pruszkowa i głównego deptaka miejskiego przy ul. Kraszewskiego, gdzie zlokalizowane są wszystkie większe banki, urzędy, Policja, Sąd, punkty usługowe, sklepy odzieżowe i spożywcze. W bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla (ok. 50m) znajdują się punkty handlowe zaspakajające pierwsze potrzeby mieszkańców min. sklep spożywczo-przemysłowy i apteka. Bezpośrednio przed osiedlem zlokalizowana jest stacja PKP z której można szybko i sprawnie dojechać do Warszawy oraz innych miejscowości. Żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i średnie oddalone są od osiedla od 100 do 1000m. W odległości 2000km jest usytuowany jeden z dwóch pruszkowskich szpitali. Do najbliższych terenów zielonych położonych w północnej oraz centralnej części Pruszkowa należą wpisany do rejestru zabytków Park Potulickich oraz Park Sokoła z nowoczesnymi trzema ogródkami jordanowskimi dla dzieci. Inne zaplecze sportowo-rekreacyjne do którego można udać się piechotą lub rowerem to basen "Kapry ,Hala Widowiskowo-Sportowa "Znicz" ,tor kolarski BGŻ Arena ,boiska piłkarskie, korty tenisowe.

Sąsiedztwo i otoczenie
Budynki Osiedla Grafitowe położone jest przy ulicy Ołówkowej i Sienkiewicza. Osiedle znajduje się na strzeżonym terenie. W najbliższym sąsiedztwie nieruchomości znajdują się inne budynki wielorodzinne, historyczna Fabryka Ołówków oraz stacja PKP.

Stan techniczny budynku i osiedla
Budynki pierwszego etapu zostały oddane do użytku w 2009 roku a kolejne etapy są sukcesywnie dobudowywane do pierwszego etapu. Osiedle posiada wewnętrzne zamknięte patio, wyłożone kostką połączone z zaprojektowaną architekturą roślinną.
Mieszkania zostały zaprojektowane ze szczególną dbałością o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Wszystkie mieszkania są przestronne i ustawne, a dogodne położenie budynków względem siebie zapewnia optymalne nasłonecznienie. Osiedle jest zamknięte i strzeżone, a ruch kołowy na jego terenie został ograniczony do minimum. Dodatkowym atutem jest fakt, iż każdy apartament posiada loggię i/lub taras a właściciele mieszkań na parterze mogą się cieszyć własnym ogródkiem.
Ciekawie zaprojektowany teren zielony wokół osiedla oraz plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców, a także sąsiedztwo trzech dużych parków stwarzają dogodne warunki do odpoczynku i rekreacji dla całej rodziny.
Osiedle jest chronione, monitorowane, każdy lokal posiada domofon. Dojazd do osiedla jest poprzez drogę asfaltową od strony ulicy Ołówkowej. Parkingi naziemne znajdują się poza ogrodzeniem osiedla, garaże znajdują się na poziomie -1, bramy wjazdowe do garaży sterowane pilotem.

Uwarunkowania ekonomiczne i gospodarcze rozwoju regionu
Pruszków jest największym miastem pasma zachodniego aglomeracji warszawskiej, oddalonym o około 20 km od centrum Warszawy. Z uwagi na fakt, że Pruszków położony jest blisko Warszawy, jest to główne miejsce pracy osób zamieszkujących w tym mieście. Dlatego też dostępność środków komunikacji jest dla potencjalnych nabywców jednym z głównych czynników wpływających na zakup mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza tych klientów, którzy szukają tańszej i spokojniejszej alternatywy dla stolicy. Liczba jego mieszkańców sięga około 58.000, zaś powiat pruszkowski zamieszkuje blisko 135.000 osób. Rozbudowana infrastruktura komunikacyjna oraz bliskość wszystkich ważniejszych dróg krajowych daje możliwość szybkiego i łatwego przemieszczania się w obrębie Pruszkowa, jak i poza jego granice. Przez Pruszków przebiega Autostrada A2 z Warszawy do Berlina otwarta w całości w 2012 roku. Dojazd do Warszawy Warszawską Koleją Dojazdową, Szybką Koleją Miejską lub Kolejami Mazowieckimi trwa od 21 do 26 minut. Na trasie tej honorowana jest Karta Miejska obowiązującej w stolicy, co znacznie obniża koszty dojazdu do i z pracy. Przez Pruszków przebiega linia kolejowa, nie bez znaczenia jest także bliskość portu lotniczego (ok. 15 km).

Charakterystyka lokalnego rynku nieruchomości
Pruszkowski rynek lokali mieszkalnych od kliku lat jest niezwykle dynamiczny. Bardzo dobra lokalizacja miasta w stosunku do stolicy (odległość 16km) jak też bardzo dobra w porównaniu do innych miast aglomeracji warszawskiej komunikacja z Warszawą (pociągi Kolei Mazowieckich, Szybkiej Kolei Miejskiej i Warszawskiej Kolei Dojazdowej, komunikacja autobusowa) sprawiają, iż liczba mieszkańców Pruszkowa stale się zwiększa, a wraz z nią popyt na nieruchomości lokalowe dla potrzeb mieszkalnych.

W obrocie znajdują się mieszkania nowe (w ofercie firm developerskich), ale również rynek nieruchomości wtórnych jest na terenie miasta Pruszkowa silnie rozbudowany.
Szczególnej analizie, , został poddany obszar rynku jakim jest centrum Pruszkowa, ul. Bolesława Prusa lub ulice do niej przyległe. Porównywano nieruchomości lokalowe stanowiące lokale mieszkalne w budynkach wielorodzinnych oddanych do użytku nie dawniej niż w okresie 5 ostatnich lat
Na podstawie analizy transakcji z Aktów notarialnych, udostępnionych w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Pruszkowie oraz informacji zebranych w biurach pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, stwierdzono, że liczba zawieranych transakcji nieruchomości lokalowych w okresie ostatniego roku w porównaniu z 2011 jest znacznie wyższa. Powodem zwiększonego popytu może być duża ilość transakcji na rynku pierwotnym, zakup mieszkań od deweloperów, z uwagi na zakończenie w 2012 roku programu rządowego „Rodzina na swoim”. Dotyczyło to jednak tylko mniejszych mieszkań poniżej 70m2. Transakcji mieszkaniami podobnymi pow. 70m2 było zdecydowanie mniej.
Według analiz agencji Emmerson średnia cena ofertowa w Pruszkowie w kwietniu 2012 wynosiła niespełna 6,4 tys. zł za 1 mkw. Przeciętne pruszkowskie stawki są także niższe od tych w dzielnicach peryferyjnych stolicy. Należy jednak pamiętać, że to jedynie średnie stawki wywoławcze wyliczane na podstawie ogłoszeń zamieszczonych w serwisach internetowych. W Pruszkowie znajdziemy kilkaset ofert w starym budownictwie, których wartość nie przekracza 4 tys. zł za 1 mkw.
Znaczny wzrost cen nieruchomości lokalowych nastąpił w Pruszkowie na przestrzeni lat 2004 - 2007, kiedy developerzy zaczęli budowę nowych budynków wielorodzinnych (w tym apartamentowców z mieszkaniami ponad 100m z tarasami na dachach budynków).
Im lepszy standard mieszkania, tym transakcja robi się mniej opłacalna. Żądania właścicieli nowszych mieszkań w lepszym standardzie zbliżone są do tych z lokalizacji w stolicy. Najdroższe oferty oscylują wokół nawet 8,5 tys. zł. za 1 mkw. Konkurencją dla rynku wtórnego są mieszkania od deweloperów. Na przełomie roku 2011 i 2012 w centrum Pruszkowa oddano do użytku nowe lokale w budynkach wielorodzinnych (Osiedle Oligopark, Osiedle Lipowa, Osiedle przy Pałacu w centrum oraz Osiedle Grafitowe przy Dworcu PKP i osiedle Parzniew).Wyceniają oni lokale już od 4 tys. zł za 1 mkw., a przeciętna cena wynosi 4,7 – 5,5 tys. zł za 1 mkw.
Obecnie rynek osiągnął pewną stabilizację, co nie oznacza, że nie budowane są nowe osiedla.Lokalizacja


Pruszków
ul. Ołówkowa 1E


fora
inwestycje
miasta
polecane strony
» Oligo Park
» Przy Pałacu
» Forum Pruszkowa
» Parzniew
» Ożarów Mazowiecki
» Grodzisk Mazowiecki
» Piastów

» Wolica
» Willa Gloria
» Wieniawskiego
» Walencja
» Rezydencja Orzeszkowej
» Rezydencja Kościuszki
» Przy Pałacu

» Pruszków
» Piastów
» Ożarów Mazowiecki
» Milanówek
» Grodzisk Mazowiecki

» Comedy Series
» Lee Leet

©2012-2014 Forum Pruszkowa MyWPR.pl Forum Grafitowe - Osiedle Grafitowe Pruszków - forum mieszkańców Pruszkowa, osiedla Pruszków